Lähiaja kõige huvitavamad sündmused Eesti mõisates


 

Hiiumaal, Suuremõisa lossis on 1.-3. juulini tulemas Lossipäevad. Kohe esimesel päeval avatakse Ewald von Ungern-Sternbergi pliiatsijoonistuste näituse ja õhtul on mõisa kohalugude õhtu, päris öösel - öine lossituur. Järgmisel päeval suur pargipidu. 


Augustikuus mängitakse Kernu mõisa küünis, Ott Sepaga peaosas, lugu "Engeli tellised". Carl Ludvig Engel on eelkõige tuntud kui Helsingi linna ülesehituse autor ning selle kõrgklassitsistlikus stiilis linnasüdame kujundaja, tema arhitektuuripärand Tallinnas ja Eestis on ehk suuremgi, kui täna teatakse. Sealhulgas arvatakse, et ta on olnud Kernu peahoone projekteerija. Pileti etendusele saab Piletilevist.


Kadrioru kunstimuuseumis on juba kuu aega üleval näitus, mis toob vaatajate ette põnevad mööbli- ja tarbekunstiesemed ning kujutava kunsti teoseid mis pärinevad mõisatest. Mitmel neist oma ainukordne valmistamise, päritolu, säilimise või konserveerimisega seotud lugu. Näitus on avatud kuni septembri alguseni. 

Anija mõisas toimub 21. augustil mõisakultuuri festival mis kannab pealkirja „Mõisaajastu moevoolud“. Pakutakse põnevat kultuuriprogrammi, laadamelu, töötubasid ja tegevusi kogu perele. Festivali peaesinejaks on Elina Nechayeva. Rohkem infot vaata Anija mõisa lehelt.

*Hea mõisaomanik! Kui oled huvitatud, et Sinu mõisas toimuvad sündmused leiaksid siin kajastamist, siis võta minuga ühendust - moisablogi@gmail.com