top of page
Katrin_2020_väike_BLOGISSE.jpg

Kes peab Mõisablogi ja kuidas see alguse sai?

Mõisablogi pidamise mõte sai alguse sellest, et aastate jooksul on kogenenud hulk pilte ning läbi elatud toredaid emotsioone ning mõtlesin, et tore oleks neid kuskile kompaktselt koguda ning samas pakkuda avastamisrõõmu ka teistele mõisahuvilistele.

 

Püüaksin siin tutvustada avalikkuselt vähemtuntud mõisaid või siis tuntud mõisate vähemtuntud lugusid-legende.

 

Mõisablogis kajastatu ei pretendeeri absoluutsele tõele. Info on kokku pandud erinevate allikate, sh suusõnaliste juttude põhjal. Kuna mõisate ajalugu tutvustav mõisaportaal (mois.ee) on olemas, siis Mõisablogi lehelt võib pigem leida infot tänapäevase olukorra kohta, anda soovitusi mida peahoones või selle ümbruses kindlasti vaadata ning koguda kokku infokillud, mida võib leida internetist või raamatutest.

Samuti on siia oodatud teiste mõisahuviliste kommentaarid ja soovitused.

 

pildistas: Vivian Ainsalu         

meik ja soeng: Anya Manya Make Up

interjöör: Uue-Põltsamaa mõis

Ma pole ajaloolane ega õppinud kunstiajalugu, arhitektuuri ega muinsuskaitset (kuigi viimast olen isegi kaalunud). Olen hoopis õppinud personalijuhtimist ja igapäevaselt töötan selles valdkonnas. Huvi ajaloo ja arhitektuuri vastu on mulle lihtsalt kuidagi külge jäänud. Kusjuures, ajalugu ei olnud koolis isegi mu lemmikaine :).
 

Eelkõige pakub mulle huvi arhitektuur mis jääb ajavahemikku 1700 - 1930, eriliseks maiuspalaks on mõisad, lossid ja aadlipaleed linnades. Peamiselt on minu "uurimisobjektideks" olnud Eesti mõisad, kuid paar aastat tagasi avastasin Läti mõisad ning nüüd olen ka seal uusi kohti avastamas. 

 

Mõnikord ma taban ennast mõttelt, et miks ma seda kõike teen... miks ma kirjutan... kas seda on üldse kellegile vaja... tegelikult on ju päris palju raamatuid välja antud (enamus neist on siiski läbi müüdud). Kuid kui ma näen, et lugejaid-vaatajaid jagub igal aastal ikka rohkem ja rohkem, siis see annab mulle indu. Mulle endale meeldib, kui lisaks kuivadele daatumitele ja arhitektuurialasele kirjeldusele, on seal juures ka lugu inimestest. Need ilusad majad olid eelkõige kellegi kodud ja tore oleks kasvõi imevähe teada, kuidas seal elati ja kes seal elasid. 

Fotode autor olen ma ise või mu abikaasa. See tähendab, et kõik meie pildistatud pildid on kaitstud autoriõigustega ning piltide kasutamiseks on vajaliku nõusolek (sh viidata autorile). Piltide ärilistel eesmärkidel kasutamine eeldab piltide eest tasu maksmist. Mõisablogi tekstide kasutamisel palun viita allikale. Blogis olevad ajaloolised fotod on pärit Rahvusarhiivi või mõne muuseumi andmebaasist, nende juures on ka vastav viide.

 

Kui Sul on häid mõtteid, soovitusi, soovid saada täpsemat infot või nõu mõne mõisa külastamiseks, siis mulle võib kirjutada moisablogi@gmail.com.

bottom of page