top of page

harjumaa

Keila-Joa mõis

Peahoones asub 4 sviiti, mis majutavad 8 külalist. Sviidid on luksulikud ja kauni vaatega jõele ja parki. 

Hoone esimesel korrusel asub restoran Cher Ami ning saalides on tihti mõni tore näitus. Seega, külastamisel tuleb kindlasti veidi rohkem aega varuda. Alates 2020. aasta lõpust on võimalik ka ööbida peahoone kõrval olevas nö väikemõisas, kus on hinnad tsipa soodsamad aga toad ülimugavad ja luksuslikud (olen ise järele proovinud ;)

Laitse loss

Lossis 10 väga eriilmelist tuba, mis paiknevad lossi teisel ja kolmandal korrusel. Aeg-ajalt korraldatakse lossis toredat seltskonnamängu Mõrvamüsteerium. 

Kõue (Triigi) mõis

Mõisas on 19 tuba, mis kõik on väga omanäolised ja erilised. 

10 luksuslikumat tuba asuvad peahoones ja 9 mõisa endises tall-tõllakuuris. Hetkel on Kõue avatud vaid eriürituste jaoks, mitte igapäevaselt lahtioleva hotellina.

Padise mõis

Mõisas on 15 kahekohalist tuba mis asuvad peahoone teisel korrusel. Toad on hubased ja väga mugavate vooditega, hommikusöök rikkalik ja väga maitsev. Teenindus äärmisel sõbralik ja personaalne. Padise mõisa vastas asub Padise klooster, mis on Põhja-Euroopa ainus terviklikult säilinud tsistertslaste klooster.

Ravila mõis

Ravila mõisas saab ööbida mõisa kõrvale ehitatud uuemas majas, mis on peahoonega ühendatud. 

Saku mõis

Saku mõisas on 11 tuba ja 25 voodikohta, mis asuvad mõisa peahoone teisel korrusel. Peahoones asub veel restoran ja õllespa, lisaks on seal armas keraamikakoda Hedwigi keraamika.

Saue mõis

Saue mõisas on 4 tuba, mis mahutavad 12 külalist. Aeg-ajalt toimuvad Saku mõisa saalis ekstaatilise tantsu õhtud.

lääne-virumaa

Sagadi mõis

Sagadi mõisas paikneb hotell endises ringtallide hoones, mahutades kokku 28 tuba. Eriti hubane majutusvõimalus on privaatses aiamajakeses. Sagadi mõisakompeksis asuvad ka veel restoran ja kaks muuseumi, millest üks tutvustab mõisa härrastemaja ja teine tutvustab Eesti metsasid. 

Palmse mõis

Palmse mõisa juures saab ööbida kahes kohas. Üks on mõisa külalistemaja, mis majutab 44 külalist. Tavatubade juures on pesemisvõimalus koridori peal aga on ka 4 sviiti mis on kõikide mugavustega. Mõisa territooriumil asub majutuskoht mis asub endises viinaköögis, Park-Hotel Palmse, mis pakub majutuskohti 53-le inimesele.​ Palmse mõisa park on üle 200 ha suur ning seal on mitmeid matkaradu, kus on mõnus jalutada. Palmse mõisa peahoones asub muuseum, kus on esinduslik kogu mõisamööblist ning kogu interjöör annab hea ettekujutuse mõisnike elustiilist.

Vihula mõis

Vihula mõis kuulub kahtlemata parimate mõisamajutust pakkuvate kohtade sekka. Kõige luksuslikumad toad asuvad mõisa peahoones aga majutuseks on kohandatud ka paljud kõrvalhooned. Väga ilus park ja võrratu hommikusöök. Paljud kõrvalhooned on kenasti korda tehtud - laudahoones asub väike spa (bassein ja saun), viinaköögist on saanud Viinamuuseum.

SAARED (SAAREMAA, MUHU, VILSANDI)

Kotlandi mõis

Kotlandi mõis pakub väga eksklusiivset majutust - 1844. aastal ehitatud mõisahoone on väga kenasti renoveeritud ja seal on kolme pere tarbeks 7 magamistuba ning köök, veranda-söögituba, puhketuba. Kotlandi mõis asub umbes 30 km kaugusel Kuressaarest

Loona mõis

Loona mõis asub Vilsandi saarel ning talvisel ajal on nii majutus kui restoran avatud ettetellimisel. Mõisa peahoones asub 11 tuba ja aidamajas 2 tuba. Loona mõisa karjakastellis asub Vilsandi rahvuspargi teabepunkt ning seal on püsinäitus rahvuspargi ajaloost ja looduskaitsest.

Pidula mõis

Pidula mõis asub Kuressaarest 35 km põhja poole, Tagaranna lahe läheduses

Pilguse mõis

Mõisa karjakastell on renoveeritud külalistemajaks ja seal leiab ööbimise 56 inimest.

Pädaste mõis

Pädaste kuulub samuti mõisamajutuse pärlite hulka, ka on Pädaste tuntud väga hea restorani poolest. Mõisas on 24 erilist tuba peahoones või mõisa tõllakuuris, lisaks on võimalik rentida ka privaatne talumaja, mis pakub  head äraolemist suuremale seltskonnale või perele.

ida-virumaa

Maidla mõis

Maidla mõisa juures saab ööbida spordihoone teisel korrusel kus on 29 ööbimiskohta. Hinnatase on soodne ja hommikusööki saab süüa mõisa peahoone keldrikorrusel.

Mäetaguse mõis

Mäetaguse mõisa hotell asub endises tall-tõllakuuris, kus on 24 tuba, samas hoones asub ka SPA. Mõisa peahoones saab ööbida mõisakorteris, kus on 3 ruumi - köök, elutuba ja magamistuba.

Ontika mõis

Ontika mõisa majutus on avatud suveperioodil - maikuust kuni septembrini. Ööbimiskohtadeks on kohandatud endine teenijatemaja ning sealt võib leida 5 eriilmelist ja hubast tuba. Ontika mõisa peab meie põhjanaabrite kõige kuulsam mäesuusataja Kalle Palander. Kuna perekond peab ka hobuseid, siis kõrval on hobusetall, kus lapsed saavad poniga sõita.

Saka mõis

Saka mõis asub pankranniku veerel ja mitmes erinevas majas on ööbimiskohti 90 inimesele. Mõisa peahoones asuvad ruumid on luksuslikumad ja kõrgema hinnatasemega, kõrvalhoones asuvad ööbimiskohad on soodsama hinnaga. Mõisa kõrvalhoones asub väike SPA

valgamaa

Kaagjärve mõis

Pakutakse soodsat ööbimist ilusa looduse keskel kuni 35 inimesele, oodatud on nii suuremad grupid kui ka üksikreisijad. Lisatasu eest saab ka hommikusööki. Mõis asub Otepäält umbes 50 km kaugusel - hea ööbimisvõimalus ka suusapuhkuse ajal.

Sangaste loss

Sangaste lossis on ööbimiskohti 32 inimesele.

Mõisaköök on avatud vaid hooajaliselt. Endises ringtallis on vahva külastuskeskus, kus saab tutvuda 19. sajandi tehnika- ja teadusimedega. Sangastes on võrratu metsapark ning loss ise on suursugune ja uhke. Eriti head vaated ümbritsevale maastikule avanevad lossi tornist.

Taagepera mõis

Taagepera mõis on populaarne koht pulmade pidamiseks ja ka ööbimiseks on seal lahedalt ruumi. Lossi kahel korrusel on 32 tuba. Lisaks on veel kõrvalasuvas valitsejamajas privaatsem olemine 10-le inimesele. Valitsemajas on 5 erinevat korterit mida on võimalik üürida pikemaks ajaks, täpsema info leiab Taagepera resort kodulehelt, seal välja toodud korterite plaanid koos hindadega. Mõisa keldrikorrusel on avatud SPA, kus on mitmekülgne valik saunasid ja suplemisvõimalus.

läänemaa

Nakama ehk Tuuru karjamõis

Rohkem on koht tuntud Altmõisa nime all, kuid tegemist on endise Nakama karjamõisa kohaga, kus endine karjamõisa hoone on säilinud ja tänaseks ka kenasti renoveeritud. Ööbida saab uues majas mis on karjamõisa juures oleva õunaaia veerel. Nakama karjamõisast saab lugeda ka blogist - Nakamaa ehk Tuuru karjamõis.  

Saare mõis

Saare mõis asub Noarootsi poolsaarel. Mõisa peahoones asub 6 külalistetuba. Mõisa juurde kuulub ka väike eralennuväli. Endises hobusetallis asub Lyckholmi muuseum, mis on avatud suviti.

Haeska mõis

Haeska mõis asub Matsalu rahvuspargis, 400 meetri kaugusel Läänemerest ning pakub majutuskohti kuni 22 inimesele.

Paslepa mõis

Paslepa mõis pakub ööbimiseks kolme erinevat tuba. Kõige lihtsam on neil leida Bookingust.

Jõgevamaa

Kadrina mõis

Kadrina mõis asub Peipsi järve kandis, Mustvee ja Kallaste lähedal. Majutust pakutakse 13 toas. Kõik toad on sisustatud eri stiilis. Võimalus kasutada kaminaruumi ja mõisa kööki, keldrikorrusel on väike lõõgastuskeskus ja kõrtsiruum, mida on võimalik ka erapidudeks üürida. Jutt mõisa külastamisest on ka Mõisablogi lehel.  

Kursi jahiloss

Kursi Jahiloss asub 19. sajandist pärinevas renoveeritud mõisahoones, mis paikneb Kursi külas, Tartust 40 km kaugusel. Kursi jahiloss on Puurmani mõisa jahimaja. Ühe legendi järgi elas seal Puurmani mõisahärra armuke. 

pärnumaa

Oidremaa mõis

Oidremaa pole tavaline hotell, vaid toimiv maa-majapidamine, kus igapäevaselt tegeletakse piimakarja kasvatusega. Lahke pererahvas teeb oma majapidamises huvilistele ekskursioone - näha saab robotlauta ja mõisa perenaise linnulat. Ööbimiseks on kohandatud toad mõisa peahoone paremas tiivas, hommikusööki pakutakse suures saalis.

Tõstamaa mõis

Majutuskohad asuvad mõisa endises tallihoones ning ööbimisvõimalust pakutakse vaid suvekuudel.  

järvamaa

Rava mõis

Ööbimiseks on mitmeid tubasid, mis asuvad pererahvast eraldi hoone vasakus tiivas. Rava mõisal kodulehte pole aga broneeringut saab teha läbi Booking.com-i ja ka otse helistades.

Tori mõis

Tori mõisa majutus on avatud vaid ettetellimisel ja pakub ööbimist kuni kümnele külalisele.

põlvamaa

Mooste mõis

Mooste mõisa territooriumil asub kokku kolme erinevat ööbimiskohta - ööbida saab linakojas, viinavabrikus ja Mooste tervise- ja puhkekeskuses. Folgikojas ehk siis endises karjalaudas toimub pidevalt erinevaid kultuurisündmuseid.

Pikajärve mõis

Mõis on tänapäeval tuntud ka kui Cantervilla loss), mõis majutab 63 (lisakohtadega kuni 90) inimest. Mõisa peahoones asub veel restoran, territooriumil asub lastele mõeldud teemapark (avatud suveperioodil) ning mõisas saab nautida ka SPA mõnusid.

tartumaa

Alatskivi loss

Alatskivi lossi teisel korrusel on neli tuba mis pakuvad ööbimisvõimalust kaheksale külalisele. Info majutuse kohta on leitav mõisa restorani kodulehelt (mitte lossi enda kodulehelt). Kõige erilisem on tornituba, kus voodi on täpselt torni sees ja ümmarguse kujuga. Peahoone esimesel korrusel - endises söögisaalis ja mõisahärra kabinetis asub Alatskivi lossi restoran.

viljandimaa

Lahmuse mõis

Lahmuse mõisa endine valitsemaja ja viljaait on ümber ehitatud õpilaskoduks, kus suurematel gruppidel (alates 10 inimesest) on võimalus ööbida. Mõisa peahoone on kasutusel koolimajana ning huvi korral on sinna võimalik tellida ekskursioon

võrumaa

Rogosi mõis

Rogosi mõis asub Võrumaal üsna Läti piiri lähedal ja pakub ööbimist 48 inimesele. Toad on üsna tagasihoidlikud ja asuvad peahoonega piirnevas kastellihoones. Peahoonesse saab huvi korral minna ringi uudistama ning väravatornis on väike muuseum. Mõis asub kauni järve ääres, kus on väike ujumiskoht, lastele on mänguväljak.

raplamaa

Maidla mõis

Maidla mõisas saab hetkel majutuda mõisa peahoonest veidi eemal olevas moodsa arhitektuuriga loodusvillades. 

bottom of page